Czym się sugerować przy wyborze żwirku dla kota?

Żwirek dla kota

Żwirek dla kota to wówczas obligatoryjne akcesorium kuwety. Istnieją różnorodne modele żwirków dla kota. Każdy z nich przydaje się także do kuwety odsłoniętej, jak również krytej. Żwirek dla kotka posiada taki minus, że nie można do końca zapobiec jego rozsiewaniu blisko kuwety i rozsiewaniu po pomieszczeniu przez kotka.
ogromny wybór żwirków silikonowych dla kota sprawdź https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kota?

Nietrudno jest do kuwety wsypać po prostu zwykły piach. Wszakże na rynku są dostępne odmienne żwirki dla kotka, o wiele przyjemniejsze w użyciu.
Żwirki niezbrylające niezwykle przypominają typowy piach. Są przydatne dla kotów, które notorycznie wychodzą na pole oraz uwielbiają ryć w ziemi. Takie kotki muszą mieć w kuwecie coś znajomego.

Jednakże taki żwirek dla kota wybitnie niespodziewanie zaczyna nieładnie pachnieć, ponieważ nie ma szansy odłączenia żwirku ubrudzonego moczem od zwykłego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy ma postać małych kamyczków. Im te kamyczki są okazalsze, tymże żwirek mniej roznosi się po mieszkaniu.

Tymczasem tenże większy oraz cięższy jest mniej efektywny. Jak kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się grudka, którą można szybko usunąć z kuwety bez konieczności zmiany całej zawartości. Takie żwirki dla kota mogą być bezzapachowe czy zapachowe. Zestaw zapachów jest bogaty, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, świetne żwirki dla kotka bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotka silikonowe powstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można usuwać nieczystości na bieżąco, oraz wszystek żwirek uzupełniać co jakieś 3 tygodnie. Owy żwirek dla kotów jest wybitnie efektywny.

Jak go użytkujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym pomieszczeniu, by woda z moczu nietrudno odparowała. Niewiarygodnie rozpoznawalne żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru mamy dodatkowo drewniany żwirek dla kotka. Jest on naturalny, biodegradowalny, wolno usuwać go do ubikacji. Taki żwirek wspaniale neutralizuje zapachy i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego właściwością stanowi więc to, że najbardziej ze wszystkich żwirków przenosi się po pomieszczeniu. Na rynku dostępne są żwirki dla kota drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie potrzeba myć po którymkolwiek oddaniu moczu przez kota.

Absorbery zapachu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są dostępne specjalistyczne pochłaniacze zapachu i także neutralizatory, jakie można dawać w znikomej porcji do żwirku dla kotka. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, że mają nadto zalety sterylizujące.