Drapaki dla kotków – który jest najprzydatniejszy?

W jaki sposób dobrać drapak dla kota?
Decydując się na posiadanie kotka, potrzebujemy mieć wiedzę, że drapanie to wówczas jego prawdziwy nawyk i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, bezużytecznej tkanki. Jeżeli Twój kot posiada słabość do drapania rozmaitych domowych przestrzeni, takich jak drzwi i także sprzęty, wyjściem może stanowić dopasowany do jego potrzeb drapak.
Poszczególne modele różnią się od siebie zarysem, wielkością oraz użytecznością, zaś asortyment istnieje naprawdę szeroki. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są ogólne zasady wybierania tego typu wyposażeń także jak dokonać słusznego wyboru.

Przede wszystkim trwałość.

Kotek ścierając pazurki zużywa do tegoż znaczącą część własnej siły, zaś ciało składa w głęboki łuk. Takie postępowanie wpływa, że drapak dla kota musi być przede wszelkim stabilny, tak ażeby nie zagroził swemu kotu. Doskonałym podejściem są np. elementy przytwierdzone do ściany, które akceptują obfity nacisk a tworzą świetną opcję, chociażby dla dorosłych kotów. Selekcjonując drapak zbadaj, czy jest podparty na stabilnej podwalinie i dodatkowo czy część dolna dokładnie przystaje do gleby.
Dokonując przekroju weź pod uwagę zalecenia producenta, co do tego, dla jakiej wagi kota przeznaczony jest ten przedmiot. Im cięższy jest nasz zwierzak, tymże większy napór wywrze podczas ścierania pazurków, zatem drapak dla kota powinien być naprawdę solidny.

Uzgodniona wysokość

Obojętnie od tego, albo nabywasz drapak w sklepie stacjonarnym, lub rezerwujesz go online, pamiętaj żeby przystosować jego wymiary do gabarytów Twojego pupila. Wielkość powinna być dopasowana do wysokości zwierzaka, tak ażeby mógł on naprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć ciało. Koty rasy dużej pragną specjalnych, szerokich akcesoriów, jakie zaspokoją ich potrzeby. Koci junior zadowoli się standardowym artykułem; możemy również wybrać drapak, który będzie rósł wspólnie z nim.

Jakość a wykorzystane produkty

Jeżeli drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być wyprodukowany z znakomitej klasy materiałów. Porządnie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który znakomicie akceptuje kontakt z kocimi szponami. Taki zestaw pokrycia zrobi, iż na materiale nie będą się magazynować kępki wypadającej sierści, a czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku widocznych jest sporo modeli drapaków w różnorakiej formie. Owe najprostsze to deska zawinięta wyjątkowym sznurem, nader kosztowne wykonane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Są również drapaki, stworzone tak, żeby pełnić zarazem
funkcję legowiska i które obite są mocną, ale miękką gąbką.
akcesoria dla kota zobacz https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota potrafi być także ładny, jak i także praktyczny. Taki przedmiot może być ozdobą mieszkania i atrakcyjnym placem zabaw dla naszego kota. Niezwykle poszerzone są tzw. kocie baszty, które pozwalają dopilnować pazurki, ale są również łóżkiem oraz miejscem do zabaw. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się, jeżeli posiadasz kilka kotków, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki równocześnie, i nawet używać drapak do wspólnych zabaw.
Duży wybór rozmiarów, kształtów i także kolorów sprawia, że dowolny właściciel kotka odszuka w sklepie zoologicznym coś, co zaspokoi jego oczekiwania i wywoła radość pupila.