Legowisko dla psiaka – najaktualniejsze informacje

Sportowe szelki dla psiaka

Z czworonogiem potrafimy trenować różnorodne sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze czy hulajnodze. Nie potrzebuje to zatem być od razu wyczynowy sport, biegać bądź jeździć na rowerze możemy z psem rekreacyjnie. Do tego wskazane będą wyjątkowe, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psiaka posiadają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, i krajowy producent Sali. Profesjonalne, sportowe szelki dla psa zrobione są tak, ażeby umożliwić pieskowi komfort podczas treningu.
Do mniej męczących sportów można stosować szelek dla czworonoga zaprzęgowych, jednakże mądrze jest stosować specyficzne szelki poświęcone do gonienia z psem albo jazdy na rowerze.
legowisko dla psa zobacz koniecznie

Firma Non-stop Dog Waer tworzy oprócz specjalistycznych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnorakich sportów biegowych. Są to wówczas szelki dobrze dobrane do budowy psa, dostarczają ochronę szyi i pleców. Nie porywają się w czasie biegu i dodatkowo nie przynoszą otarć. Szelki dla psiaka Line mogą być używane i na co dzień, zwłaszcza do wyczerpujących spacerów. Są więc to szelki nadające się perfekcyjnie do dogtrekkingu.
Inne sportowe szelki dla czworonoga to sportowo – turystyczne szelki Speed marki Sali. Stanowi więc to pomieszanie tradycyjnych szelek typu guard i uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla czworonoga także idealnie sprawdzają się w dogtrekkingu, natomiast wolno trenować w nich amatorsko pozostałe sporty. Szelki Speed można szczególnie dobrze dopasować do kształtów pieska, mają dwa elementy regulacji. Szelki rozdzielają jednakowo siłę, z jaką pies szarpie, zezwalając mu na lekką i także efektywną pracę tudzież łatwość ruchów. Szelki dla psa Speed są wygodne i także elastyczne, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, bliżej obroży, przydaje się do mocowania psiaka na spacer, drugie do przyczepiania w momencie biegu, jazdy na rowerze bądź dalekiej wędrówki.

Firma Sali produkuje także tradycyjne szelki dla czworonoga „norweskie”, które też sprawdzają się przy ćwiczeniu amatorskich sportów z psem. Przeznaczone są dla psiaków, które za silnie nie ciągną i także właściwie odpowiadają na komendy w czasie biegu.
Szelki dla psiaka sportowe więc to też Front Range marki RUFFWEAR. Są to wówczas dodatkowo wszechstronne szelki, wolno montować je pieskowi na częste spacery, i dodatkowo wykorzystywać przy uprawianiu rekreacyjnie treningów z psiakiem. Szelki dla psa Front Range są nietrudne w regulacji i miękkie, ich cechą jest jeszcze błyskawiczne i także lekkie zakładanie i dodatkowo ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki posiadają odblaski, co powiększa bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, i kieszonkę na identyfikator.
Jeżeli preferujemy uprawiać sport z psem musimy dobrać dla niego idealne, praktyczne i także przystosowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla pieska.