Obroża czy krople dla psa?

Sezon na kleszcze trwa w najlepsze? To zmora nie tylko nas ludzi, ale również naszych zwierząt. W ich przypadku kleszcze mogą również być bardzo niebezpieczne, a dodatkowo psu w trakcie spacerów znacznie łatwiej złapać nieproszonego gościa. Warto zatem zabezpieczyć naszego pupila przed takimi nieprzyjemnościami i sprawić, by żadne kleszcze się go nie imały. Czy to możliwe? Zdecydowanie tak i istnieje przynajmniej kilka skutecznych sposobów na takie właśnie problemy jak kleszcze.

Obroża czy krople?

Zarówno obroża jak i krople mają pewne zalety i wady. Przede wszystkim krople działają znacznie szerzej i usuwają wiele insektów, a obroża jest raczej działaniem doraźnym, które ma na celu zapobieganie kleszczom. Zdecydowanym plusem obroży jest jednak to, że nie jest ona tak inwazyjna jak zakrapianie skóry psa kroplami, pies szybko się do niej przyzwyczai, a jej skuteczność jest ogromna. Większość właścicieli właśnie z tych powodów decyduje się ostatecznie na zakup obroży. Wystarcza ona również zwykle na dużo dłużej niż krople, a jej skuteczność jest porównywalna. Niektóre obroże przeciwko kleszczom są w stanie utrzymać wszystkie swoje właściwości przez okres nawet 8 miesięcy, co oznacza, że jeden taki zakup w roku będzie zupełnie wystarczający. Substancje zawarta w obroży uwalnia się powoli, sama obroża pozostaje przy tym wodoodporna, a więc możemy bez trudu kąpać naszego psa i pielęgnować go jak do tej pory.

obroża dla psa

Jak działa obroża na kleszcze?

Obroża przede wszystkim jest skuteczna. Oznacza to, że w czasie jej noszenia naszemu zwierzęciu nie grożą żadne kleszcze. Zwykle w pakiecie pozbędziemy się również pcheł. Co ważne, obroża przeciw kleszczom dla psa działa również na larwy i nimfy kleszczy. To więc pewność i gwarancja, że Twoje zwierzę przez cały sezon będzie bezpieczne. Zdecydowanie to właśnie czas działania jest największym plusem takich produktów. Zwykle wystarcza na kilka miesięcy, a więc wystarczy na cały sezon, w którym zagrożenie kleszczami jest największe. Obroża taka nie tylko zapobiega, ale również leczy, poprzez usunięcie tych kleszczy, których nie znaleźliśmy na przykład w futrze. W czasie do kilku dni od jej założenia kleszcze powinny obumierać. Przestaną tym samym stanowić zagrożenie dla naszego pupila. W przypadku kleszczy, które już wczepiły się w ciało psa gwarancji na sto procent skuteczności nigdy nie ma zatem jeszcze pewien czas po założeniu obroży dobrze jest przejrzeć dokładnie ciało psa w poszukiwaniu ostatnich pozostałych na nim kleszczy i ich usunięcie.

Zadbanie w sezonie na kleszcze o swojego psa jest obowiązkiem każdego kochającego właściciela, któremu zależy na tym, by jego pupil był zdrowy i absolutnie szczęśliwy. Usunięcie wszelkich kleszczy z jego ciała będzie na pewno w tym temacie doskonałym posunięciem. Zapobieganie nowym atakom kleszczy jest równie ważne. W takim wypadku najskuteczniejsza okaże się zwykle specjalistyczna obroża, która gwarantuje praktycznie sto procent skuteczności działania i sprawi, że żadne kleszcze nie będą straszne naszemu psu.