Obroże na kleszcze dla psów.

Urlop letni jest wyborną okazją, by poświęcić czas naszemu czworonogowi. Wycieczka wraz z ukochanym psim kompanem to niepowtarzalna możliwość, żeby odpocząć, jednocześnie poświęcając psu chwilę. W leciewarto pamiętać o kleszczach, ponieważ wszystkie psy są na nie narażone. Rasy psów, lubiące dużo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, notorycznie są atakowane przez kleszcze. W jaki sposób można ochronić swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy liczne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze odznaczają się długą efektywnością ,a także niewielką ceną. Są produkowane dla psów różnorodnych rozmiarów, dzięki czemu łatwo znajdziemy średnicę odpowiednią dla szyi naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciw kleszczom są naturalne oraz substancjami syntetycznymi. Syntetyczne odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość preparatu na kleszcze jest proporcjonalna do masy zwierzaka, należy więc upewnić się przed nałożeniem, iż wybrana obroża na kleszcze będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Te obroże są zarówno przeciwkleszczowe i przeciwpchelne, przez co dają ogólną opiekę psa. Obroża Foresto działa aż 8 miesięcy, a do tego jest aktywna od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą wielu niebezpiecznych schorzeń, takich jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Psy chętnie przebywające w zaroślach, na przykład labradory, wymagają szczególnej profilaktyki w postaci preparatów na kleszcze, gdyż zarażenie wywołana złapaniem kleszcza stanowi ryzyko utraty zdrowia naszego psa. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze chroni ugryzienia psa przez kleszcza, przez co pozwala zabezpieczenie przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące zabawy w wodzie konieczna jest większa profilaktyka, przykładowo w postaci kropli mających preparat na kleszcze lub specjalne szampony działające przeciwpasożytniczo. Żeby chronić psa w trakcie letniej podróży warto zaopatrzyć się w pewne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

obroża przeciw kleszczom https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html