Przydatne zabawki dla kot.

Chociaż duża część z nas identyfikuje kota, jako zwierzę typowo domowe, musimy pamiętać , że jest to drapieżnik. To, co często rozśmieszeni opiekunowie mają za zabawę, wynika z silnego instynktu łowieckiego. Dlatego tak istotne jest zagwarantowanie kotu odpowiedniej rozrywki. Znudzone zwierzę może drapać nasze meble , a nawet gryźć nogi lub ręce opiekuna. Jak się bawić z naszym kociakiem? Przedstawiamy najciekawsze zabawki dla kota.

Wędki dla kota.

Niezawodną zabawką, gwarantującą udaną rozrywkę, jest wędka dla kota. Zazwyczaj fantastycznie sprawdzają się naturalne pióra przywiązane na sznurku, które imitują ruch potencjalnej ofiary. Niektóre koty wolą puszyste boa, kolorowe wstążeczki lub szeleszczące pompony. można też wybrać maskotkę na sznurku, jeżeli nasz kot znajduje radość w takiej formie zabawy . Wszystko zależy od upodobań naszego kota .

Zabawki z kocimiętką

Jeśli nasz kot potrzebuje zachęty do zabawy , możemy wybrać zabawkę z kocimiętką. Na rynku znajdują się różne modele tego rodzaju zabawek: poduszeczki, myszki, piłeczki, maskotki lub specjalne pluszaki do gryzienia. Możemy też kupić spray z kocimiętką lub susz, który wysypiemy na podłodze lub spryskamy nim ulubione przez kota miejsca.

Lasery dla kota

Ekstremalnie efektywną zabawką, uwielbianą przez wszystkie czworonogi, jest laser dla kota. Nie ma takiego kota , który by pozostał wobec niego obojętny. Szalona gonitwa za czerwoną kropką doskonale wybawi naszego drapieżnika , a nam zapewni mnóstwo śmiechu . Co istotne, użycie lasera nie wymaga od nas większego zaangażowania, a efekt jest powalający .

Piłka dla kota

Niektóre koty preferują zabawy z piłeczką. Turlanie po podłodze jest dla nich fantastyczną rozrywką. Możemy więc kupić kotu szeleszczącą wykonaną z folii piłeczkę, miękkie pompony, piłeczki z lekkiej gąbki , kauczuki lub piłeczkę z dzwoneczkiem w środku. Ważny jest zarówno odgłos, jaki taka piłeczka wydaje turlając się po podłodze, jak i materiał, który sprawia, że taka zabawka bądź lepiej się toczy, bądź sprawdza się przy podrzucaniu .

Kule na przysmaki

To niezawodny sposób, aby zachęcić leniwego zwierzaka do zabawy. Specjalne kulki, w których zamykamy przysmaki apetycznie pachną, więc kot usiłuje dostać się do ulubionych kąsków, przy okazji tocząc po podłodze zabawkę. Ważne jest również to, że zwierzę od razu dostaje nagrodę, co oznacza, że polowanie okazało się udane .

sklep zoologiczny online https://www.krakvet.pl/