W jaki sposób wpasować psa do człowieka?

To, że psiak jest najodpowiedniejszym przyjacielem człowieka nie podlega żadnej pogawędce. Tenże futrzasty towarzysz, pozostaje wierny człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela i także warunki, w których żyje. Dla niego liczy się jedynie dobre spojrzenie oraz dotyk serdecznej pomocnej dłoni.


Gdy pies dorasta…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup bądź adopcję małego psa, bardzo często choćby nie pomyślą nad wyborem tej właściwej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i także stylowi życia. Obraz pieseczka i jego uroczy pyszczek wystarczają, ażeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem przyjemny szczeniak bardzo łatwo dorasta i gospodarz nawet nie dojrzy, w jaki sposób przekształca się w dojrzałego psa, którego stan niestety nie zawsze odpowiada pragnieniom pana. Dzieje się tak, kiedy czworonóg jest wzięty jako szczeniak, a pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało rozpoznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie założyć, jak duży czworonóg wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego pięknych oczek i dodatkowo zabawnego pyszczka.


Przebojowy pies i leniwy człowiek


Zamierzając się na posiadanie psiaka, trzeba dobrze zaznajomić się z jego rasą, ażeby wraz z nim stanowić zgrany oraz harmonijny związek. Psiska wymagające dużo ruchu i także spacerów,nie będą czuły się radosne, posadzone w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, lub psy gończe, należy mieć wiedzę, iż to niesłychanie ruchliwe zwierzaki, które potrzebują dalekich spacerów i również niezliczonych atrakcji ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły otoczenie, w którym przebywają, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem miłośnicy wypoczynku na kanapie, przed telewizorem lub z książką w ręku powinni zapomnieć o takich odmianach.


Psiak ochronny lub do towarzystwa?


Dowolny przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien odpowiednio ustalić swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaka. Jeśli szuka przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą zabierać, znakomicie sprawdzą się tu pieski niewielkie, które bezproblemowo pomieszczą się w każdym samochodzie lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie znakomicie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na nieduże wymiary mogą uczestniczyć ze swoim panem podczas jego urlopów i dodatkowo wczasów.

Natomiast niewielkie pieski pomimo własnego atrakcyjnego wyglądu, niestety nie dostarczą człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski czy dog niemiecki, na pewno wywołają niepewność i obawy przed nieznajomymi, skutecznie ich zniechęcając. Gdy w mieszkaniu przebywają malutkie dzieci, których zachowanie niejednokrotnie bywa nieprzewidywalne, lepiej nie decydować się na psa obronnego, bowiem źle prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i wagę.

Piesek zaczepny tylko dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które wymaga od właściciela przedstawiania stosownych dokumentów, zezwalających na jego posiadanie. Psy odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i dodatkowo moskiewski stróżujący potrzebują właściwej tresury już okresie szczenięcym i odpowiedniego prowadzenia psa, co ma przeciwdziałać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zapoznać się ich rasami, ażeby właściwie wybrać tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, wymaganiami i także stylem życia człowieka, bo właśnie wtedy relacja z psem będzie skutkowała przywiązaniem i także obustronną miłością.

karma dla kota royal canin hurt