W jakich sklepach zoologicznych kupić zabawki dla kotka?

Drapak dla kota – dlaczego jest potrzebny?

Pewno każdy przynajmniej raz zauważył kota, który wyciągniętymi łapami drapie jakiś przedmiot. W mieszkaniu najczęściej ofiarą pada sofa, fotel, drewniany mebel, a choćby dywan. Mówimy wówczas często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie jest jedną spośród naturalnych rzeczy, jaką musi robić każdy zdrowy pupil. I nie chodzi tu bynajmniej o ostrzenie pazurów, ponieważ szpony każdy kotek ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach produkują zapach, którym kot oznacza znane terytorium. Zostawia również ślady pazurów na przedmiotach, również w kierunku zawiadomienia, że to jego teren. Jeżeli kotek w ogóle nie interesuje się drapaniem, jest więc to dla nas sygnał, że coś mu doskwiera. Drapak dla kota postawiony w domu pozwala ocalić przed uszkodzeniem nasze meble.
najlepsze marki produkujące zabawki akcesoria dla kotów zobacz https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila dostarczają naszym kotom komfort, są nadzwyczaj pożądane zwłaszcza kotom mieszkającym trwale w pomieszczeniu.

Drapak dla kota przydaje się jeszcze do gimnastyki. Kot rozciąga mięśnie, a na znacznie rozszerzonych drapakach ma szansę do mocno skomplikowanych uciech. Idealnie jest jak najszybciej przyzwyczaić kociaka do drapaka, żeby ochronić przed zadrapaniem meble czy kanapę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Zwykle koty rysują przedmioty w miejscu, gdzie często są gospodarze, zatem ofiarą może ulec leżanka w salonie. Koty przepadają też zaznaczać znane otoczenie koło drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać dowolne inne stworzenie, na przykład wyjątkowego kotka.

Najlepiej jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie spotykaliśmy własnego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najokazalsze, ustawione w koszmarnym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kota wybrać?
W sprzedaży są dostępne odmienne rodzaje drapaków dla kotów.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest niezniszczalny na uszkodzenia i może służyć kotu jako dostępne pole do drzemki. Jest więc to najtańsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Popularne są ponadto drapaki dla kotów w postaci drewnianego palika, ustawionego na podkładce prosto czy ukośnie, osłoniętego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeżeli są bardziej rozbudowane, wyszukane, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może leżeć na podłodze albo być przyczepiony do ściany, oraz chociażby do sufitu.

Drapak winien być dobrany do wielkości kota. Przeważnie drapaki dla kotów występują w kilku rozmaitych wymiarach. W sprzedaży są zarówno drapaki dla kociąt oraz dla hodowli, oraz także drapaki waterproof, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest szalenie duża, mają one najprzeróżniejsze rozmiary, mają różnorodne funkcje i dodatki. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu indywidualnym gustem tudzież upodobaniami pupila. Gdy pupil kocha więcej odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik albo fotel, gdy jest żywy i uwielbia skakać, z pewnością uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.